אם אתם מגלים חורים בספה ובריהוט, יכול להיות שיש עכברים בבית והם אלו שגורמים לנזקים הללו. לכן כדאי להזמין לוכד עכברים שיעשה סריקה בבית ויבצע את הפעולות הנדרשות, כדי להיפטר מהבעיה הזו.

 

המשימה של לוכד עכברים

בעבר לוכדי עכברים וחולדות ביצעו פעולות שונות כדי לתפוס את העכברים ורובם היו מתים במהלך הפעולות הללו. היום המגמה היא שונה והמטרה היא להחזיר את העכברים חזרה לטבע. במחזור החיים בטבע, יש לעכברים תפקיד חשוב ולכן המטרה היא להחזיר אותם למחילות שלהם כדי שיחיו שם ולא בבתים של התושבים.

 

תפיסה של עכברים

יש מקרים שבהם לוכד העכברים שהוא בעל ראייה חדה קולט את העכבר ותופס אותו בידיו. במקרים אחרים, הוא מניח מלכודות מיוחדות ברחבי הבית עם פיתיון. מדובר במלכודות ייחודיות אשר אינן פוגעות בפרוותו של העכבר. לאחר שהעכבר נתפס, לוכד עכברים מגיע לבית זה, מוציא את העכבר החי מהמלכודת ומניח אותו בכלוב ייעודי ששם הוא ישהה וגם יקבל אוכל.

לוכד עכברים יסיע את העכברים והחולדות בכלוב אל שמורת הטבע הקרובה, או אל החולות. שם הוא ישחרר אותם, כדי שימשיכו ליהנות בטבע ובמרחק רב משכונות המגורים.

 

סוגים של מלכודות לעכברים

קיימים כמה סוגים של מלכודות, הנוחות ביותר הן מלכודות הומניות אשר בנויות ממתכת בשתי וערב, פותחים את הדלת ומאפשרים לעכבר להיכנס ולאכול. לאחר שהוא נכנס פנימה, הדלת נטרקת וכך הוא לא יכול לצאת. כמו כן קיימות מלכודות קפיץ אשר בהן העכבר נתפס באמצעות הקפיץ ואינו יכול לנוע וכך גם מלכודות הפועלות בשיטה של דבק אשר משאירות אותם במקומם ללא יכולת תנועה.

 

לכידה של חולדה

יש מקרים שבהם מדובר בחולדה ולא בעכבר, זאת כיוון שהחולדות יכולות להיכנס דרך הגינה, או לעלות דרך הביוב עד קומה גבוהה ולהיכנס הביתה. במקרים הללו לוכד העכברים והחולדות הוא בעל מומחיות רבה ואם הוא מאתר את החולדה, הוא תופס אותה בדרך מיוחדת בשתי אוזניה וכך הוא מכניס אותה לכלוב, כדי להחזיר גם אותה לטבע.

אם הוא לא מוצא את החולדה, הוא יניח מלכודות גדולות, כדי לתפוס אותה ובשלב מאוחר יותר ישחרר אותה בטבע.

 

טרמיטים בבית

אם רואים חורים בספה ובריהוט, הדבר יכול גם להעיד על הימצאותם של טרמיטים בבית. מדובר ביצורים שניזונים מהעץ. לכן הם עושים חורים ברהיטים, במשקופים, בדלתות וכו’. הבעיה היא שמדובר בכמויות עצומות של מזיקים אשר מגיעים בלהקות גדולות ולכן תוך פרק זמן קצר הם יוצרים נזקים בהיקפים גדולים בכל בית.

אם זה קורה, חשוב לתאם הדברה נגד טרמיטים מוקדם ככל האפשר. אם קיימת חצר, מפזרים בה חומרי הדברה, כי הטרמיטים חיים במחילות וההמלצה היא לבצע הליך זה פעמיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *